VUOSIKOKOUS 2024

HERO ry:n vuosikokous pidettiin 28.2 Helsingin Kuuloyhdistyksen tiloissa Haagan Urheilutiellä 26 seuran jäsenten kesken. Ennen kokousta siemailtiin kahvia & teetä sekä nautiskeltiin maukkaista Kallion hoodeilta hankituista sokerimunkeista, itse kokous sujui joutuisasti kiitos kokouksen puheenjohtajan Janne Raatikaisen sekä kokoussihteerin Hanna Niutanen-Di Renzon😊👌🏻
Vuosikokouksessa tsekkailtiin mm. seuran taloutta seuran ulkopuolisen taloudenhoitajan, Mikael Huuhkan, esityksillä. Kerrattiin myös viime toimintakautta sekä suunniteltiin tulevaa.
Seuran johtokunnan kokoonpano muuttui hieman; Christer Fagerström päätti vetäytyä puheenjohtajan pallilta ja hänen paikalleen valittiin kaikille vanha tuttu Janne Raatikainen, onnittelut Jannelle! 🙌🏻
Ja johtokunnassa erovuorossa olivat siis Sami Vuoriheimo, Tessa Raurala ja Julien Della Valle, heistä Sami oli päättänyt vetäytyä 10 toimintavuoden jälkeen, kiitos näistä vuosista Sami! 😊
Tessa & Julle olivat kiinnostuneita jatkamaan johtokunnassa ja heidän ”haastajiksi” tulivat Reko Sietsalo ja Christer Fagerström. Jännittävän äänestyksen jälkeen johtokunnan 2-vuotiskaudelle valittiin Reko, Tessa ja Christer, onnea & menestystä valituille! 😀🙌🏻
Ja kiitokset menevät myös Jullelle kahdesta toimintavuodesta! 🙂🤝
Toiselle toimintakaudelleen jatkavat siis Jari Nyberg, Tarja Sandholm & Oona Konttinen.
HERO ry kiittää kokouksessa mukanaolleita seuran jäseniä ja toivottaa liikunnallista toimintavuotta 2024! ✨

[Kuvat&teksti: Sami Vuoriheimo]