Hero ry:n johtokunta vuodelle 2012

Hero ry:n vaalikokous toteudettiin perjantaina 25.11.2011 Helsingin kuurojen yhdistyksen tiloilla. Hero ry:n pitkäaikainen puheenjohtaja Nina Lehti ilmoittautui eroamaan puheenjohtajan tehtävistä, joten hänen tilalle kaivattiin uutta puheenjohtajaa. Mutta koska ei ollut puheenjohtajaehdokasta silloin, jouduttiin siinä tapauksessa pitämään ylimääräinen kokous.

Ylimääräinen vaalikokous toteudettiin sittemmin 12.1.2012 jälleen Helsingin kuurojen yhdistyksen tiloilla. Hero ry:n johtokunnasta Nina Lehden lisäksi Teemu Lipasti, Suvi Sjöroos ja Aliisa Lehtonen olivat erovuorossa. Erovuorolaisista vain Nina Lehti on halukas jatkamaan Hero ry:n tehtävissä, joten hänet hyväksyttiin jatkoon ja johtokuntaan saatiin pitkän odotuksen jälkeen 3 uutta kasvoa: Liisa Halonen, Heli Romu ja Nelli-Sofia Tarvajärvi. Heli Romu otti puheenjohtajan roolin ja se hyväksyttiin.

Eli tässä viimein uusi Hero ry:n johtokunnan kokoonpano vuodelle 2012:

Heli Romu, puheenjohtaja
Nina Lehti, varapuheenjohtaja
Maija Koivisto, sihteeri
Mikael Huuhka, rahastonhoitaja
Liisa Halonen, tiedottaja
Nelli-Sofia Tarvajärvi, jäsenkirjuri
Harri Konttinen, jäsen